KID
Evidenční číslo:2011/047
Jméno: KID 
Plemeno: sibiřský husky
Pohlaví:  pes
Narozen: 2003
Popis:hnědobílý, hnědé oči, výška v kohoutku 68 cm
V útulku od: 22.6.2011
Charakteristika:

Pejsek byl nalezen v lese, nedaleko obce Stropešín. Neměl obojek, nebylo zjištěno tetování. Byl hodně zablešený, v srsti měl hodně klíšťat, byl vyhublý a pokulhával na zadní nohu. Po příchodu do útulku prošel, jako každý pejsek, odčervovací a odblešovací kúrou, aby se mu ulevilo od dotěrných cizopasníků.

 

Kid je pravý zástupce „sibiřanů“, a tak se jeho klasické vyjadřování (tj. ne štěkání, ale táhlé vytí) čas od času nese ve večerních hodinách nad naším útulkem. Jinak se chová hezky, je kamarádský.  Postupně nabírá na váze a stává se z něj fešák. Rád si hraje jak s člověkem, tak s hračkami, hlavně těmi pískacími, které upřednostní i před jídlem. Má hodně energie, zvládá pokyn „sedni“ a „ke mně“.

Přesto však zůstává nezávislý a má svou hlavu. Díky svému loveckému instinktu není vhodný tam, kde jsou domácí zvířata jako drůbež, kočky apod. K lidem se chová přátelsky, není tedy vhodný ani jako hlídací pes. Kid je velký kamarád, kterému bude nejlépe v rodinném domku se zahradou. Protože toto plemeno vyžaduje hodně pohybu, je vhodný ke sportovněji založené rodině nebo k člověku, který již má zkušenost se severským psem. Není vhodný jako „běžný“ rodinný pes.

Děkujeme virtuální rodičům:
Miroslav Klejna, Petra Hořínková, Radek Večeřa, Michal Morawetz

KID
KID
KID
KID
KID
KID
KID
, Created by JP Computer, powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting