BRIX
Evidenční číslo:2010/016
Jméno: BRIX
Plemeno: německý ovčák
Pohlaví:pes
Narozen:2002-2003
Popis:černé sedlo, hnědé, až zlaté znaky, výška v kohoutku 59 cm
V útulku od: 21.2.2010
Charakteristika:

Brix byl do útulku dopraven z Náměště nad Oslavou v hodně zuboženém stavu. Velká hlava s velkýma ušima, smutné oči, velké tlapky a velmi vyhublé tělo, na kterém se dali počítat kosti. Krk odřený od řetězu a sedřená přední tlapka. Pejsek se ihned krčil, když se v kotci jen zvýšil hlas. Před dotekem ruky úzkostlivě uhýbal. Další z tvorů, na kterém si člověk dokazoval své velké JÁ! 

Po malých dávkách začal dostávat kvalitní a vydatné krmení, začal si zvykat na kontakt s lidmi, na dotyk ruky, na to, že se nemusí ničeho bát, na bezpečí. Brixík se pomalu ale jistě začal dávat dohromady – hodně vyspával, jedl a jeho kostra nám postupně mizela před očima. Dnes je z něj pěkný, velký pes.  

Brixík je velké „dobračisko“. Nechá se vyčesat, na vodítku umí a jako každý pejsek má rád procházky. Spory s jinými pejsky nevyhledává, je velice milý a hlavně hodný.

Brix by si moc zasloužil hodného páníčka, který by se o něj s láskou staral a on by na oplátku pohlídal jeho i nový domov.

Pejsek je epileptik, denně beroucí léky. V žádném případě není vhodný na hlídání objektů!

 

Brix je majetkem města Náměšť n.Osl. Město proto nabízí možnost darování tohoto psa. Budoucí majitel psa, se kterým bude uzavřena smlouva o darování zvířete, obdrží od města navíc i finanční dar ve výši 3.000,- Kč na krmení (dle rozhodnutí rady města č. 22/2011) a k tomu  bude po dobu 5 let osvobozen od poplatku za psa (dle čl. 8 obecně závazné vyhlášky města Náměšť n.Osl. č. 1/2010, o místním poplatku ze psů).

Bližší informace - MěÚ Náměšť n.Osl., kancelář č. 107, tel.: 568 619 130.

 

 PEJSKA JE MOŽNÉ PODPOŘIT VIRTUÁLNÍ ADOPCÍ 
Děkujeme adoptivním rodičům:Jana Vaverková, Renáta Škrdlová 
 

Včera, 11. 4.2012, dotlouklo statečné srdíčko německého ovčáka Brixíka. Pejsek strávil v útulku přes dva roky, byl moc hodný, ale měl smůlu na nový domov. Přes svou dobráckou povahu trpěl pejsek epilepsií, a to každého zájemce rovnou odradilo. Útulek se mu stal domovem, ale nemoc pro něj byla celkově vyčerpávající a Brixíkovo tělo přestalo zvládat stupňující se záchvaty. I přes léky, které byly pejskovy podávány, mu selhaly ledviny a objevil se rakovinový nádor kosti. Nikdo přesně nevíme, kolik pejskovi bylo let, ale byl to velký, hodný, dobrácký psí kamarád, který bude v útulku setsakra chybět :(

Brixík se do útulku dostal před dvěma roky z Náměště nad Oslavou. V době příjmu byl velmi hubený, s hodně odřeným krkem a odřenou přední tlapou. Musel být někde stále napevno uvázán… Kéž se tedy alespoň tam nahoře má konečně líp…


BRIX
BRIX
BRIX
BRIX
BRIX
, Created by JP Computer, powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting