ELZA
Evidenční číslo:2011/035
Jméno:
ELZA 
Plemeno: dalmatin
Pohlaví:  fena, kastrovaná
Narozena: cca 2003
Popis:bílá s černými znaky, krátkosrstá, výška v kohoutku 56 cm
V útulku od: 10.5.2011
Charakteristika:

Fenečka k nám byla dopravena z Telče, kde byla uvázaná u jedné z restaurací ve městě. Na krku měla hnědý kožený obojek a evidentně výživově nestrádala. Byla až tlustá, což se podepsalo na její chůzi a celkové pohyblivosti. Ani přes opakované zveřejnění se o ni nikdo nepřihlásil. Elzinku jsme umístili do většího kotce ke dvěma malým fenečkám, které jí měly dělat společnost. Bohužel to nepomohlo a Elzinka je vůbec nevnímala, celé dny jen naříkala a naříkala. Přestala, jen když únavou usnula nebo během krmení. Nikdy nepochopíme, proč to lidé zvířatům dělají… Elza nás stála mnoho úsilí a času, než se ji podařilo přesvědčit, že zatím má domov zde v útulku.  

Fenečka zhubla, nejen kvůli odlehčené stravě, ale i kvůli psychice. Nyní je však fyzicky „tak akorát“ a moc jí to sluší. Naříkání již konečně také ustalo. I chůze se jí zlepšila. Moc ráda se projde, počuchá si, kde je co nového, ale ráda také podřimuje na svém pelíšku. Je moc milá a hodná. Má úžasné oči, které člověka naplno osloví a ze kterých vyzařuje moudro starších pejsků. Elza je čistotná, nechá se ošetřit, vyčesat, zvládá jízdu v autě. Je to pejsek již starší, s krátkou srstí, proto není vhodná k venkovnímu pobytu. Moc by si zasloužila klidný domov, klidně i k nějaké psí kamarádce. Rodinný domek se zahradou, kde by se mohla proběhnout, užít si sluníčka, ale také vrátit se dovnitř ke své rodině, by byl pro Elzinku tím nejlepším dárkem.

Umístěna:18.9.2011
   FOTO Z NOVÉHO DOMOVA
 Elzinka podstoupila (v dobré víře majitelů, ve snaze pomoci) operaci. Přestože byla provedena všechna potřebná a detailní vyšetření, fenečka operaci nezvládla a 3.10.2011 nás navždy opustila... 

ELZA
ELZA
ELZA
ELZA
ELZA
ELZA
, Created by JP Computer, powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting