SCOTY
Evidenční číslo:2012/01 
Jméno:
SCOTY 
Plemeno:
kříženec 
Pohlaví:  pes 
Narozen: 2002 
Popis:černý, bílé konce tlapek, konec ocasu, hladkosrstý, výška v kohoutku 52 cm 
V útulku od:
5.1.2012 
Charakteristika:

Pejsek byl do útulku dopraven odchytovou službou z Telče a stal se prvním novým pejskem v útulku v roce 2012. Je již starší a bylo nám divné, že se o něj nikdo ani přes zveřejnění nepřihlásil. Jen další nešťastný starý uplakánek. Scoty je pejsek, který musel být někde, kde mu bylo dosud dobře. Má moc rád lidskou společnost, je čistotný, za pohlazení by se mohl „přetrhnout“. Pejsek je krátkosrtý a v mrazech, které nastaly, by to venku dlouho nezvládal. Byl proto umístěn do unimo buňky, aby byl alespoň v teple. I tam si však čas od času zapláče, hlavně když odtud odchází ošetřovatelky. Všem bývalým majitelům opuštěných zvířat bychom přáli, aby si sami zkusili denně slýchat jejich nářek!

Scotík je sice již starší pejsek, ale do výběhu chodí se dvěma psími slečnami, a tak se jim snaží stačit hlavně v pohybu. Skotačí pak jako kůzle a fenečky z něj mají legraci. Pejsek je moc hodný, miluje pamlsky, ale nemá rád ve své přítomnosti pejsky s delší srstí. Na vodítku je pohodový a má moc rád procházky. Scoty je pejsek, který bude dělat společnost tomu, kdo nechce být sám a nebude již vyžadovat tolik pohybu. Pro pejska by byl nejlepším domovem rodinný domek se zahrádkou, ale hlavně s teplým pelíškem v blízkosti hodných lidí. 
Děkujeme virtuální rodičům:
Ivana Janáková. Marcela Kamišová, Vendula Pospíšilová, Alena Falharová
 16.4.2013 za duhový most navždy odešel stařičký pejsek Scoty, jehož stav se začal rychle zhoršovat. Pejsek i přes pravidelný příjem kvalitní potravy hubnul, službu mu začaly vypovídat končetiny, na kterých se již dlouho neudržel. Z nádorků u konečníku stále více krvácel. Nikdo přesně nevím, kolik Scotymu bylo let. V útulku strávil více než rok a alespoň své poslední dny dožil v teple, s mističkou naplněnou jídlem. Smutné však je, že měl dožít ve svém původním domově, kterému obětoval svůj psí život. 

Za podporu věnovanou Scotíkovi děkujeme Ivaně Janákové, Marcela Kamišové, Vendule Pospíšilové a Aleně Falharové a je nám moc líto, že musíme být poslem této zprávy... 


SCOTY
SCOTY
SCOTY
SCOTY
SCOTY
SCOTY
SCOTY
SCOTY
, Created by JP Computer, powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting