Podzimní brigády v útulku Tisk Email

Ve dvou uplynulých sobotách, 10. a 17. 9. 2011, proběhla v útulku podzimní brigáda, jejímž cílem bylo pomoci s nutnými opravami tentokrát nejen psích boud, ale v rámci celého útulku. V prvním víkendu se kromě „stálic“ ze Sdružení na pomoc zvířatům Třebíč dostavilo šest dobrovolníků z Brna a jeden z Třebíče, druhý víkend „stálice“ a čtyři a „půl“ dobrovolníka :)  Pravda, ze čtyřicetitisícové Třebíče to počty osob nejsou zrovna vysoké, o to upřímnější poděkování však směřujeme Vám, kteří jste přišli, pomohli, přiložili ruku k dílu a obětovali svůj volný čas pro ty, kteří si sami nepomohou… 

 

Stejně tak jako v loňském roce, se i letos povedlo odvést pěkný kus práce! Brňáci doslova „vyčarovali“ ze starých ztrouchnivělých koster takřka nové „gaučky“ pro pejsky (9 ks), kteří tak díky nim nemusí ležet přímo na chladné zemi. Pomohli také s pytlování a dovozem další slámy, kterou se v útulku vystýlají v zimě boudy. 


 

Na topení v kotli jsme rozštípali starou psí boudu, kterou již brzy nahradí zbrusu nová, podstatně větší, plně zateplená, která se nám podařila získat darem od pana Brožiny z Bučovic. Touto cestou bychom mu rádi už v předstihu poděkovali za opakovanou podporu! 

 

Před nepřízní počasí byly zaigelitovány kotce, do kterých by jinak pršelo, sněžilo… 

 

Titěrnou práci odvedli naši dobrovolníci při výměně pletiva sousedících kotců v karanténě. Stávající pletivo bylo již příliš zkorodované a hrozila tak případná potyčka mezi pejsky, která je nyní již zažehnána… 

 

První sobotu byly betonem vyspraveny rozdrolené odtokové žlábky, druhou sobotu byly vyspraveny díry – spáry v odtokových žlábcích po celém útulku… 

 

Pár velmi šikovných dobrovolníků udělal zbrusu novou přední část boudy, a to dokonce vysunovací tak, aby byla ošetřovatelkám při čištění dobře přístupná. Zároveň se také pustili do náročné opravy propadlé podlahy v unimo buňce ošetřovatelek, která se musela nejen vyřezat, ale pomocí dostupných prken také zapravit, položit linem a vyměněn byl rovněž práh.  


 

V několika dalších boudičkách byly vyspraveny vchody nebo ztrouchnivělé přepážky a boudy zpevněny. 

 

Vyboulené, odpadající latě unimo buňky u koček byly odstraněny a po zateplení polystyrénem nahrazeny novými. A protože výzva na brigádu zněla jasně „pro všechny šikovné chlapy“, nemohl mezi nimi chybět ani letos malý pomocník, který ovšem odvedl nemalý kus práce! :)   

 

Kromě těchto zdokumentovaných prací byly do funkčního stavu uvedeny dveře vylomené z pantů, odvezené velké matrace výměnou za menší, vyplétacími dráty vyspravená (uchycená) pletiva u potřebných kotců, ještě před brigádními sobotami napytlována a dopravena plná dodávka slámy, za kterou dodatečně děkujeme ZD Okříšky. 

 

Při vzpomínce na loňské opravy nelze než konstatovat, že počasí se o obou víkendech vydařilo přímo na výbornou. V útulku se sešla parta prima lidí, a přestože je tato akce pouze o práci, jsme moc rádi, že ještě opravdu neplatí ono „zadarmo ani kuře nehrabe“! Při pohledu na účel akce nemůžeme říci nic jiného, než že my jsme si oba víkendy užili a co je lepší než vidět, že to rozhodně nebyl zbytečně „ztracený“ čas!

 

Děkujeme za Vaši pomoc!

 

 
, Created by JP Computer, powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting